Warning: file_put_contents(/home/tanielog/www/zlobekbajka2/app/cache/doctrine/proxies/__CG__DSMediaEntityMedia.php.5f0bba8fe6a6b9.57490128): failed to open stream: Disk quota exceeded in /home/tanielog/www/zlobekbajka2/vendor/doctrine/common/lib/Doctrine/Common/Proxy/ProxyGenerator.php on line 304

Warning: rename(/home/tanielog/www/zlobekbajka2/app/cache/doctrine/proxies/__CG__DSMediaEntityMedia.php.5f0bba8fe6a6b9.57490128,/home/tanielog/www/zlobekbajka2/app/cache/doctrine/proxies/__CG__DSMediaEntityMedia.php): No such file or directory in /home/tanielog/www/zlobekbajka2/vendor/doctrine/common/lib/Doctrine/Common/Proxy/ProxyGenerator.php on line 305
Żłobek Bajka :: Żłobek Kielce, przedszkole Kielce Miła

Aktualności

27.03.2020

Drodzy Rodzice!

Bieżący tydzień niestety nie przyniósł nam konkretnych informacji odnośnie ulg, z jakich będziemy mogli skorzystać z powodu zamknięcia żłobka, a informacje, które na bieżąco śledzimy nie napawają optymizmem. Nie wiemy na ten moment czy w ogóle dostaniemy jakąkolwiek pomoc ze strony państwa bądź miasta w przetrwaniu tej sytuacji, natomiast wiemy, że czekacie Państwo na konkretne decyzje z naszej strony - decyzje trudne, ale konieczne. Podajemy więc informację na temat czesnego za żłobek w związku z zamknięciem placówki z powodu COVID-19:

- czesne za marzec zostaje obniżone o 20%,

- czesne za kwiecień zostaje obniżone o 40% (wyliczenie dla Państwa w sms będzie na zasadzie 60% kwoty, którą macie Państwo w umowie minus 20% czesnego, który zapłaciliście Państwo za marzec),

- nie ma w tej chwili możliwości zmiany aneksem umowy z powyżej 5h na do 5h dziennie,
 
- aby być fair w stosunku do wszystkich rodziców, osoby, które z powodu zamknięcia placówki rozwiążą teraz z nami umowę, nie będą mieć możliwości powrotu do żłobka po zakończonej epidemii.

 

Musimy zaznaczyć, że kwota zapłaconego czesnego przez Państwa w kwietniu na pewno nie pozwoli nam na pokrycie wszystkich kosztów niedziałającej placówki, natomiast zdajemy sobie sprawę również z partycypacją w kosztach z naszej strony.

 

Podstawa do pobierania czesnego w linku poniżej:

https://www.gov.pl/web/rodzina/zlobki-i-kluby-dzieciece-zawieszone-do-10-kwietnia

Przesyłamy również informację odnoście wydłużenia dodatkowego zasiłku opiekuńczego:

https://www.gov.pl/web/rodzina/dodatkowy-zasilek-opiekunczy-wazne-informacje-dla-rodzicow

 

Informujemy również, że na ten moment nie ma żadnej perspektywy dofinansowania przez rząd czy miasto prywatnych żłobków w okresie epidemii.
 
Z całych sił liczymy, że 14 kwietnia wszyscy zobaczymy się w żłobku i wrócimy do normalnego funkcjonowania.
 
Pozdrawiamy,
Paulina i Paweł Bacik

 

23.03.2020

 

Drodzy Rodzice! 

 

W związku z zagrożeniem COVID-19 oraz wprowadzeniem w kraju stanu epidemii informujemy, że przedłuża się okres zamknięcia placówek edukacyjnych. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa żłobek będzie nieczynny do 14 kwietnia. 

 

Jak dla wszystkich polskich przedsiębiorców, tak i dla nas jest to bardzo ciężka sytuacja. Dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować koszty niedziałającej placówki, m.in. poprzez negocjowanie kwoty za wynajem lokalu, kiedy żłobek nie funkcjonuje. Czekamy na stanowisko Ministerstwa odnośnie wypłat dla pracowników żłobka, którzy również pozostają w niepewności o swoje wynagrodzenia, czekamy na stanowisko Ministerstwa również odnośnie dofinansowania prywatnych żłobków, które w całym kraju są w trudnym położeniu. Konsultujemy sytuację z prawnikami, księgowymi, Urzędem Miasta. Nie wiemy na ten moment czy będziemy musieli ponosić koszt ZUSu oraz podatków… Rozumiemy jednocześnie, że Wy rodzice również jesteście pracownikami lub właścicielami swoich firm i Wasza sytuacja jest bardzo podobna do naszej. Nie chcemy więc wymagać od Was płacenia całego czesnego za okres kiedy nie funkcjonujemy, natomiast wiemy też, że jeśli obniżymy czesne do 0 zł to nasza placówka tego niestety nie przetrwa (żłobki w Kielcach nie mają dotacji celowej z Urzędu Miasta, utrzymujemy się tylko i wyłącznie z czesnego od rodziców). Rozważamy różne opcje rozwiązania tej trudnej sytuacji, konsultujemy się ze żłobkami w całej Polsce, które rownież przedstawiają swoje rozwiązania problemu. Natomiast żadne z nich nie jest idealne, na ten moment nie udaje nam się znaleźć „złotego środka”, aby obie strony, rodzice oraz my, były jak najmniej stratne na tej sytuacji. 

 

Aby nie wprowadzać zamieszania na ten moment nie podamy naszego stanowiska w sprawie czesnego za żłobek za okres zamknięcia placówki. Zrobimy to do końca bieżącego tygodnia czyli do 27 marca 2020 wszyscy Państwo dostaniecie od nas konkretną informację. Jednocześnie na ten moment czesne za marzec pozostaje bez zmian, a jak wypracujemy jakiekolwiek rozwiązanie i czesne zostanie zmienione to będziemy wtedy się z Państwem rozliczać na zasadzie częściowego zwrotu.

Jednocześnie w związku z licznymi zapytaniami informujemy, że zaświadczenia o uczęszczaniu dziecka do żłobka oraz o zamknięciu żłobka na czas epidemii wystawiamy i w razie potrzeby wysyłamy do rodziców mailowo. Gdyby było potrzebne prosimy o kontakt. 

Cały czas mamy nadzieję, że uda nam się przetrwać ten ciężki okres i liczymy na Państwa wyrozumiałość.

Pozdrawiam,
Paulina Bacik

 

 

11.03.2020

UWAGA WAŻNE!!! Informujemy oficjalnie, że w związku z kwarantanną nasz żłobek zostanie zamknięty na okres 2 tygodni, czyli od 16 do 27 marca ŻŁOBEK BĘDZIE NIECZYNNY! W dniu jutrzejszym oraz w piątek żłobek będzie czynny normalnie, natomiast w tych dniach odwołane zostały wszystkie zajęcia dodatkowe. Wszystkie informacje w związku z tą sytuacja będziemy podawać na bieżąco. Przez ten czas w razie potrzeby prosimy kontaktować się z nami telefonicznie: Milena 501 644 139 , Paulina 696 292 773, 506 482 586.

Edit: W związku ze sprzecznymi informacjami jakie dostajemy informujemy, że placówka będzie nieczynna na pewno do 25 marca włącznie, o dniach 26-27 marca będziemy informować na bieżąco. Więcej informacji na stronie ministerstwa:

https://www.gov.pl/web/rodzina/koronawirus-zawieszenie-zajec-w-przedszkolach-szkolach-i-placowkach-oswiatowych

projekt i realizacja: www.amill.pl
Jak dojechać? Facebook
Projekty Unijne